KONST / Litografier / Färglitografi 14087533
nr 1408 7533
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 127/285, daterad -73,20x28, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 juli 2021
kl 20:49:54
100 kr
150 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson